| UPC | 011356326935 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32693 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 6.5 PRC |
| Capacity | 7 + 1 |
| Rate of Twist | 1:8" |

Promotion Bar Text
$885.80
Savage Arms 32693 110 Core Tactical Full Size 6.5 PRC 7+1 24″ Medium Heavy Fluted Barrel, Arca Rail Forend, Coyote Tan AccuStock w/AccuFit V2 Synthetic Stock, Left Hand
| UPC | 011356326935 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32693 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 6.5 PRC |
| Capacity | 7 + 1 |
| Rate of Twist | 1:8" |