| UPC | 844234241187 |
|---|---|
| Manufacturer | Cimarron Firearms |
| Manufacturer Part Number | PP514M00HN9K |
| Action | Single Action |
| Barrel Finish | BLUED |
| Barrel Length | 7.50" |
| Caliber/Gauge | .45 Long Colt |
| Capacity | 6 |
| Sights | Blade Front/Fixed Rear |

Promotion Bar Text
$636.40
CIMARRON US CAVALRY BUFFALO – SOLDIER 45LC 7.5″ CC/WALNUT
| UPC | 844234241187 |
|---|---|
| Manufacturer | Cimarron Firearms |
| Manufacturer Part Number | PP514M00HN9K |
| Action | Single Action |
| Barrel Finish | BLUED |
| Barrel Length | 7.50" |
| Caliber/Gauge | .45 Long Colt |
| Capacity | 6 |
| Sights | Blade Front/Fixed Rear |