| UPC | 843068151624 |
|---|---|
| Manufacturer | Proof Research |
| Manufacturer Part Number | 151624 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 16.50" |
| Caliber/Gauge | 7mm BC |
| Capacity | 3 + 1 |
| Rate of Twist | 1:8" |

Promotion Bar Text
$3,699.00
PROOF RESEARCH ELEVATION MTR 7MMBC MDNGHT 16″
| UPC | 843068151624 |
|---|---|
| Manufacturer | Proof Research |
| Manufacturer Part Number | 151624 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 16.50" |
| Caliber/Gauge | 7mm BC |
| Capacity | 3 + 1 |
| Rate of Twist | 1:8" |