| UPC | 810105513288 |
|---|---|
| Manufacturer | Shark Coast Tactical |
| Manufacturer Part Number | 300-086-1000-23 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 + 1 |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | Thumb |

Promotion Bar Text
$768.16
Shark Coast Tactical 300-086-1000-23 Penny 5.56 NATO 30+1 16″ Black Melonite Threaded Barrel, Aluminum Receiver w/Picatinny Rail, M-LOK Handguard, Magpul MOE SL Black Polymer Stock, Magpul MOE Grip, R
| UPC | 810105513288 |
|---|---|
| Manufacturer | Shark Coast Tactical |
| Manufacturer Part Number | 300-086-1000-23 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Capacity | 30 + 1 |
| Rate of Twist | 1:7" |
| Safety | Thumb |